یه مدته واقعا تو مناسبت های دینی دستم به نوشتن نمیره . چون همش می ترسم حرف هام به خاطر جو نادرستی که در فضای مجازی(مخصوصا تلگرام و اینستاگرام) ایجاد شده ، درست فهمیده نشه و مورد سوء استفاده بعضی از دوستان غافل و بی اطلاع قرار بگیره . ولی علیرغم این وضعیت باز تصمیم گرفتم این پست رو بنویسم و در شب شهادت امام رضا(علیه السلام) هم سلام و عرض ادبی کنم به امام اندیشمند و بزرگوار و غریب ، هم انتقاد کنم از وضعیت ضد مذهبی موجود . ولی چون اگر بخوام مفصل حرف هام رو بگم مطلب خیلی طولانی میشه خیلی مختصر و فهرست وار فعلا مطالبم رو بیان می کنم؛ 

اولاینکه وضعیت و شرایط موجود رو نباید مبنای قیاس برای اسلام راستین قرار داد . بلکه برای قیاس آنچه می گویند با آنچه در واقع بوده باید مراجعه کرد به احادیث و سیره پیامبر و ائمه که در کتب تاریخی متعدد و متنوع در دسترس است . در واقع آنچه هست را نباید مبنای تطبیق قرار داد و باید به اصل مراجعه کرد .

دوم اینکه هر مطلبی که در فضای مجازی در خصوص دین اسلام مطرح می شود ، بدون تحقیق و مطالعه قبول نکرد و اگر می خواهیم آنرا منتشر و مطرح کنیم ، حداقل به منابع مراجعه کنیم و پس از علم به صحت و درستی آن مطلب را بیان کنیم . ولی متاسفانه شاهدیم که اکثرا بدون توجه به این موضوع هر مطلبی را که می بینند سریع قبول می کنند و به آن استناد می کنند و بر مبنای آن قضاوت می کنند .

سوم هم اینکه پیامبر و امامان را ابتدا بدون توجه به قداست و معنویت باید بشناسیم. یعنی بدون پیش زمینه فکری که مانع قضاوت درست می شود سراغ آنها برویم. ابتدا بعنوان انسان هایی که در دوره خود سرآمد و مورد توجه بوده اند به سراغ آنها برویم و بعد از اینکه در تحقیقات خود به نتیجه رسیدیم در مورد قداست و معنویت و الهی بودن آنها قضاوت کنیم. 

در آخر اینکه در شان هیچ یک از ما نیست که هر چه را برای ما در فضای مجازی منتشر می کنند چشم بسته و بی سوال و جواب و تحقیق و مطالعه قبول کنیم . شک نداشته باشیم که تحقیق و مطالعه، هم مخالفت هم موافقت ما را محکم و مستند و حتی ارزشمند می کند.

کنیم ,اینکه ,تحقیق ,قبول ,مراجعه ,توجه ,فضای مجازی ,آنها برویم ,سراغ آنها ,مطالعه قبول ,نباید مبنای منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

‌ ‌ ‌ دانلود رایگان 2 سایت داش سعید طراحی داخلی و دکوراسیون Priscillamdwo501 News Amirdownload-امیردانلود پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان گروه صنعتی نوین بتون